Direc-t’den Sizler için “Küresel Isınma”

Global Isınma ve Duyarsızlık..

Duyarsızız gerçekten. Ama alışmışız fokur fokur aşıtmaya suyu, açık bırakmaya ışıkları, her yana kirlilik saçan araçlarla gitmeyi. Çünkü bunun içinde doğduk biz. Buydu modern yaşam ve olması gereken?
Bu muydu ?
İşte azalan su, tükenen oksijen , ısınan dünya gösteriyor ki modern yaşam sadece homopsapiensin uydurduğu hatalı bir sistem. Herkesin ilk insan gibi ya da en azından sanayi devrimimine gelene kadar olduğu gibi yaşaması lazım. Doğaya dönüş tek çare.
Bir gün kızılderili bir şefin dediği gibi
“Son nehir kirlendiğinde paranın yenmeyeceğini anlayacağız..”
O gün nehirleri, havayı kirleten fabrika sahiplerini para yerken görmek isterdim. Daha doğrusu istemezdim. Lütfen o gün gelmesin. O günün gelmemesi için biz ne yapabiliriz ki derseniz de.. Haklısınız.
24 saat duman saçan fabrikalar varken ve durmazken bile biz ne yapabiliriz? Al Gore acil önlem paketi bile herkes yaparsa işe yarar. Cihazları Stand-by konumunda bırakmayalım, Tehlike yakın. Bu en gerçek ve en büyük tehlike. O yüzden en azından biz yapıyoruz diyelim üstümüze düşeni. Daha geç olmadan, belki işe yarar.

Bilge Kösebalaban

Direc-t

Hepimizi ilgilendiren ve geleceğimizi %100 etkileyecek bir olaya tepkisiz kalmadığı ve dergimizde de bu açıdan bizimle yer aldığı için Bilge’ye teşekkürler.

2 Yorum - “Direc-t’den Sizler için “Küresel Isınma””

  1. çok süper günümüz sorunlarından en kötüsü

  2. Bilge abime katılıorm gerçekten %100 herkesi etkileyen ama kimsenin umrunda olmayan bi sorun……

Yorum Yaz