Shiva ile Röportaj

İlk sayımızın konuklarından biri de Shiva.Röportajımızı yaptığımız sırada shiva kayıttaydı,amatör müzisyen durumundan çıkmalarının yakın olduğunu belirterek,sözü fazla uzatmadan röportajımıza başlıyoruz.

*Sebokolik: Merhabalar öncelikle bizimle bu görüşmeyi kabul ettiniğiz için teşekür ederiz.

Shiva : Bizde ilginiz için tesekkür ederiz.

*Sebokolik: Öncelikle grubun ismiyle başlayalım:), bilmeyenler için Shiva nedir ,ve sizin için “shiva” neyi ifade ediyor? İsim babası kim ayrıca:)

Shiva: Shiva nın bir çok anlamı var. Tanrısal anlamı var, Shiva sendromu var tıpta geçici hafıza kaybı anlamına geliyor, arkadaşımızın kedisi var bir çok yerde bu kelime mevcut. Biz isimlere çok şey dayandıran insanlar değiliz. O yüzden kelimeyi sevip kullandık. Hoşumuzada gitti bundan 5-6 sene önce düşündük. Öyle de kaldı.

*Sebokolik: Grubun kuruluşunu anlatabilirmisiniz biraz?

Shiva: Bu grup Radical Noise ‘n dağılımından sonra toparlanmaya başladı. Ersin ile Evren biraraya gelip adam bakmaya etmeye basladılar. Zamanlada bu günki kadro olmuşmuş oldu. Bu kadro oluşana kadar arada isimler değişti ama şimdiki kadro en uygun olan kadro olarak kaldi. Ersin gitar vokal, Evren davul, Murat bass, Mehmet gitar vokal…

*Sebokolik: Müziğinizi ve tarzınızı dergi okuyucularına biraz açarmısınız?

Shiva: Depresif enerjik ve güçlü sound peşindeyiz diyebilirz. Sözlerimizde açık anlamlar içeriyor aşk, sevgi, sevgili kelimeleri pek yok sözlerimizde ama duygusallığı ve depresifliği sadece bu kelimelerle kullanma klisesinden uzak durmaya çalışıyoruz nedeni bu. Jenre istiyorsan Shiva punk rock, emo, yeri geldimi nu metalve hardcore, post hardcore havaları da içinde barındıran bir grup.

*Sebokolik: Şarkılarınıza geçecek olursak ne tür tepkiler alıyorsunuz dinleyicilerden?

Shiva: Shiva 4-5 senelik bir proje… Daha önce bu şarkıları bazen arkadaşlarımıza samimi dostlarımıza çalıyorduk… Onlarda bizde keyif alıyorduk…
İşler Nokia Super Soun da katılımımızla değişti… Ancak insanlardan o samimi dostlarımızdan da aldığımız pozitif tepkileri alınca doğru yolda olduğumuzu anladık.
Şarklarimizi samimi ve içten bulan bir kitle mevcut. Nss den sonra bu kitle daha bir arttı güzel tepkiler alıyoruz :) Bu da bizi motive ediyor..

*Sebokolik: Geçen yıl nokiasuper sounda katıldınız nasıldı?

Shiva: Güzel geçti birçok yeni insan bizi tanıdı, dinledi yorum yaptı. Herşey güzeldi bizim için zaten en büyük kazanç o insanlar yeni dostlar oldu güzeldi diyebilirz. Yanlız tek garip olay sadece 1. açıklanması oldu ondan önceki sene 2 tane 3. açıklandı… Buda garibimize gitmedi değil ama nss güzeldi bizim için çok insan kazandık…

*Sebokolik: Albüm çalışmaları nasıl gidiyor var mı sürprizler? :)

Shiva: Albüm kayıtları bitti 12 şarkı kaydettik bunlardan 3 trackte ilginç feat lar var. İlk feat Gren den tanıdığımız Nedim tarafından geldi. Bensiz isimli track te eşlik etti Nedim bize… Oda bizde çok keyif aldık güzel oldu gayet yakıştı Nedim… Bir diğer feat te Radical Noise den tanıdıgımız Kerem den geldi. Oda karşi isimli track
ta eşlik etti gururlandik.
Son düet de Ceza dan geldi. Saydam isimli track e, Ceza da hakkını verdi şarkının gayet keyifli oldu.

*Sebokolik: Türk rock müziği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Shiva: Türk Rock camiası son senelerde bir yükselişe geçti, bundan dolayı sevinçli ve heyecanlıyız. Dinleyici kitleside baya genişledi. İyi işler cıkmaya başladı. Umarım bizim yaptıgımız albümde iyiler arasında anılır. Elimizden gelenin en iyisini yapiyoruz güzel bir albüm olsun, kalıcı olsun diye..Umariz başaririz.

*Sebokolik: Türkiye de birlikte çalışmak istediğiniz sanatçı ya da grup varmı?

Shiva: Bu kış Grenle birlikte çalmayı düşünüyoruz. Ama gelicek her türlü teklife açığız. Ama Sebnem Ferah ile çalmak gerçekten harika olabilir :)

*Sebokolik: Şebokolik Dergi olduğumuzdan Şebnem Ferah ve Şebokolik Dergi hakkındaki görüşlerinizi alalım.

Shiva: Güzel bi birleşim sizinki samimi o göze batıyor. İlk başta forumlarınızı inceledim amaçlar güzel gerek bilgi paylaşımı olarak, gerek Türk Rock Müziği ile ilgilenme olarak. Bence güzel ve saygin bir yer edineceksiniz dergi olarakta forum olarakta. Şebnem Ferah da Türkiye de Sezen Aksu kadar önemli bir isim. Onuda çok seviyoruz bitane şebo…
Burdan sevgiler gönderiyoruz…

*Sebokolik: Son olarak yıllar sonra bu röportaja baktıgınızda olmak istediginiz nokta nedir?

Shiva: Bizim en çok olmak istediğimiz yer insanlarin kalbi… Orda güzel bir yerde olalım o bize yeter…

* Sebokolik: Sizi henüz dinlememiş olanlar dinlemek isteyenler için şarkılarınızı dinleyebilecekleri bir adres alabilirmiyiz?

Shiva: www.myspace.com/shivamuzik

*Sebokolik: Bizim sorularımız bu kadar sizin eklemek istediginiz herhangi bir şey var mı?

Shiva:İlgi ve alakaniz için şimdiden teşekkürler…

* Sebokolik: Tekrar çok teşekkür ederiz röportaj için.

Shiva grubuna gelecekte, müzik hayatlarında başarılar dileriz.

2 Yorum - “Shiva ile Röportaj”

  1. Artık albümü görsek diyorumm =)
    Röportaj için ayrıca teşekkürler..

  2. idalı bir grub gibi gerçi bir iddan yoksa hayata yer almak zordur bu zamanda… basarıyar dilerim müzik hayatlarında..

Yorum Yaz