Ajanda

Müzikle ilgili etkinlikleri takip edebilmeniz için , detaylı bir etkinlik ajandası oluşturduk. Buradan son etkinliklere dair bilgi edinebilirsiniz.

Metallica Türkiye’de üçüncü stadyum konserini Akbank exi26 ana sponsorluğunda 27 Temmuz 2008 Pazar günü verecek !

tarih : 27.07.2008 21:00:00
mekan : Ali Sami Yen Stadyumu

1993 yılında İstanbul İnönü Stadı’nda verdiği ilk konserle 48.000, 1999 yılında Ali Sami Yen Stadyumu’nda verdiği ikinci konserle 46.350 kişiyle buluşan METALLICA, Türkiye’deki üçüncü stadyum konserini 27 Temmuz 2008 Pazar günü Ali Sami Yen Stadyumu’nda verecek. Konser, Akbank exi26 sponsorluğunda, Purple Concerts ve EPD Organizasyon işbirliğiyle gerçekleşecek.

METALLICA için şimdiye kadar Türkiye üzerinde kurulmuş en büyük sahneyi kuracak olan ekip, toplamda 800 metrekarelik bir sahne için çalışıyor. Ayrıca yurtdışından Dünya çapındaki büyük festivallerde kullanılan, çelik konstrüksiyon sahne sistemi getiriliyor.

1993 Bon Jovi konseri dışında, konser tarihinden bir gece önce, 8000 kişilik seyirci kuyruğu oluşturan tek grup olan METALLICA, bugüne kadar tüm Dünyada 120 milyon albüm sattı. Dünyanın gelmiş geçmiş en popüler kült grubu olan METALLICA, konser satışları açısından da Amerikan müzik tarihinin en büyük topluluklarından biridir.Şu sıralarda yeni albüm çalışmalarını sürdürmekte olan METALLICA’nın bu albümünün 2008 turne öncesi yayımlanması bekleniyor.

Organizatörler, özlenen stadyum konserlerinin bu etkinlik ile geri döneceğini ve 27 Temmuz 2008 Pazar günü Ali Sami Yen Stadyumu’nda Metallica’dan önce Türkiye’nin en büyük heavy metal grubu PENTAGRAM’ın sahne alacağını açıkladılar. Pentagram, Türkiye ve Avrupa’da kapalı gişe verdiği konserler ve 1997 yılında 100.000’ü aşkın satış rakamlı albümleri ‘Anatolia’ ile Türk rock müzik tarihinin en önemli gruplarındandır. Konserde Pentagram’ın yanı sıra sahne alacak sürpriz isimler daha sonra açıklanacaktır.

Dünyanın en başarılı bayan vokallerinden, İzlandalı sanatçı BJÖRK, son albümü Volta’nın Dünya Turnesi kapsamında 3 Ağustos’ta İstanbul’da!

tarih : 03.08.2008 21:00:00
mekan : Turkcell Kuruçeşme Arena

Olmypos Music Fest 2008

Bu sene ilk olarak gerçekleştirilmesi düşünülen festivallerden birine ev sahipliği yapacak olan mekanımız Olympos, 16-19 Mayıs 2008 tarihleri arasında, hem müzikal açıdan, hem doğal güzellikleri açısından misafirlerini ağırlayacak. 3 günlük programa ister kombine, isterseniz de günlük katılabilirsiniz.

Olympos Babylon Town, “Olympos Musiz Fest 08”in gerçekleştirilmesi üzerine 40 dönümlük arazi üzerine kurulmuş, sahile 2 km. uzakta bulunan bir konser ve kamp alanıdır. Alan içinde, duşlar, yemek alanları, dinlenme alanları ve wc’ler sağlanmış, yerleşim/yaşam alanları ağaçtan yapılmıştır.

Antalya otogarından, ilçelere gidilen terminalden Kumluca-Finike minibüsleri kullanılarak, anayol üzerinde Olympos sapağında inilir, buradan festival alanına kadar Olympos Kooperatiflerine ait minibüsler servis yapmaktadır. Ayrıca, ulaşım sponsoru otobüs şirketleri aracılığı ile tüm şehirlerden festivale ulaşım imkanı sağlanacaktır.

-Festivalde sahne alması kesinleşen gruplar şu şekildedir:

16.05.2008

Jetone
Yeni Harman
Rectifier
Catafalque
Yolgezer
Makine

3 Yorum - “Ajanda”

 1. MeTaLLica burayı saLLıcak yazınnn :D

 2. şebnem’m son blue jean röportajında metallica konserine hasretle gideceğini, çünkü sadece inönü’deki ilk konsere gidebildiğini belirtmiş.

  taçsız, kanatsız meleğime şimdiden iyi eğlenceler..

 3. metal şarkıyı bu grubun söylemesi zaten süper bişey bi de bu kadar muhteşem bi tarz seçtikleri için onlara bayılıyorummmmmm

  METALLİCA
  METALLİCA
  METALLİCA
  METALLİCA
  METALLİCA
  METALLİCA
  METALLİCA

Yorum Yaz