Rock Müzik Haberleri

“Pinhani’den Yeni Albüm “Zaman Beklemez”…

İlk albümü ile büyük hayran kitlesine ulaşan Pinhani, ikinci albümünü, ilk albümde yer alan gitarist Akın Eldes ve davulcu Cem Aksel’ in yanı sıra bas gitarist Demirhan Baylan’ la birlikte kaydetti.

Bu üç önemli müzisyenin dışında gruba bu albümde çok önemli müzisyenler eşlik etti ; Erkan Oğur’da bu albümde bir şarkıda cümbüşüyle grubun misafiri oldu. Klarnette Serkan Çağrı ve Oğuz Büyükberber, trombon ve trompette Hasan Gözetlik, trompette Can Ömer Uygan, vurmalı çalgılarda Yinon Muallem, bas gitarda Sunay Özgür Pinhâni’nin ikinci albümünde yer aldı.

Grup İkinci Albüm kayıtlarını ilk albümde olduğu gibi yine Tanju Duru’nun stüdyosunda tamamlayıp, ilk albümde yaptığı müzik kalitesi ve tarzını, ikinci albümede taşıyarak ve üzerine yeni değerler ekleyip dinleyicilerinin müzik zevkine sundu.

Albümde “Kavak Yelleri” dizisinden duyduğumuz “Bir Anda” ve “Ne Güzel Güldün” şarkılarının yanı sıra iki versiyonu yer alan modern oyun havası “Düğün” ve grubun rock türünde ürettiği en önemli şarkılardan biri olan “Ağlama“ dikkat çekiyor.

-Zaman Beklemez Şarkı Listesi:

1. Zaman Beklemez
2. Düğün
3. Ağlama
4. Ne Güzel Güldün
5. Dursana Dünya
6. Sırası Değil
7. Yansın
8. Bir Anda
9. Yalnızlık
10. Sevmekten Usanmam
11. Düğün Dernek
Çilekeş’ten Yeni Albüm “Katil Dans”…

2005 yılında çıkardıkları ilk stüdyo albümleri olan Y.O.K ile Türk rock müziğine iyi bir giriş yapan ve yaptıkları kaliteli müzik ile büyük bir hayran kitlesine ulaşmayı başaran Çilekeş’in yeni albümü olan “Katil Dans” müzikseverlerle buluştu. Prodüktörlüğünü Tarkan Gözübüyük’ün üstlendiği albümün, kayıt ve mix aşamasında Berk Kula ve Tarkan Gözübüyük, mastering’inde ise Çağlar Türkmen imzası var…

Katil Dans’ın düşünmeyenlerin, politikacıların, oy verenlerin, savaş çığırtkanlarının, televizyon karşısında uyutulanların kulağına kaçacak bir albüm olmasını amaç edinen Çilekeş, bu albüm ile herkesi “Bir Ses Yap”maya davet ediyor.

Şebnem FERAH’ın da “Pervazda Tatil” isimli parçaya vokal yaptığı albümün içeriği şöyledir.

1. Akrep
2. Diril
3. Katil Dans
4. Her Deniz
5. Kulağakaçan
6. Hit Dalaşı
7. Sınır
8. Bir Ses Yap
9. Pervazda Tatil

-Grup Üyeleri;

Görkem Karabudak (vokal, gitar)
Ali Güçlü Şimşek (gitar)
Gökhan Şahinkaya (bas gitar)
Cumhur Avcil (davul)

Albümdeki tüm parçaların söz, müzik ve düzenlemeleri Çilekeş’e aittir.

Konuk Sanatçılar:
Korhan Futacı (Akrep, Saksafon)
Şebnem Ferah (Pervazda Tatil, vokal)

Pentagram “1987″

21. yılının içindeki efsanevi grup, 2007 yılı içerisinde 20.Vokalde Murat İlkan, gitarlarda Hakan Utangaç ve Metin Türkcan, bas gitarda Tarkan Gözübüyük ve davulda Cenk Ünnü ile beraber 2000 yılından beri yoluna devam eden grup kariyerlerine 6 albüm ve sayısız konser sığdırmış durumda… Yıl Konserleriyle seyircilerini sevindirdikten sonra bu eşsiz performansları bir DVD ve Canlı albüm ile taçlandırıyor. Vokalde Murat İlkan, gitarlarda Hakan Utangaç ve Metin Türkcan, bas gitarda Tarkan Gözübüyük ve davulda Cenk Ünnü ile beraber 2000 yılından beri yoluna devam eden grup kariyerlerine 6 albüm ve sayısız konser sığdırmış durumda. Son olarak 2002 yılında “BİR” albümüyle hayranlarını selamlayan grup “1987″ isimli; 20. Yıl Konser Albümü ile müzikseverlere bir “best of” havası sunmayı hedefliyor.

Başta 4 Şubat 2007’deki, 6000 izleyicisi ile buluştukları Bostancı Gösteri Merkezi konseri olmak üzere, 20. Yıl Konserleri çerçevesinde onlarca konser veren ve son konseri geçtiğimiz günlerde yine Bostancı Gösteri Merkezinde gerçekleşen grubun,Dream TV desteği ve eski vokalistleri Ogün Sanlısoy’un da katılımı ile sergiledikleri muhteşem performans,izleyenlere müthiş bir müzik ziyafeti sundu.

Bizleri grubun tarihine saygı duruşuna çağıran DVD’nin yönetmenliğini Hakan Utangaç üstlenirken, albümün prodüktörlüğü Tarkan Gözübüyük tarafından gerçekleştirildi. Albümdeki şarkılar aşağıdaki gibi sıralanıyor.

-Şarkı Listesi:

1. Gordion Knot
2. In Esir Like An Eagle
3. Unspoken
4. Şeytan Bunun Neresinde
5. No One Wins The Fight
6. This Too Will Pass
7. 1000 In The Eastland
8. For The One Unchanging
9. Vita Es Morte
10. Anatolia
11. Powerstage
12. Rotten Dogs
13. Bu Alemi Gören Sensin
14. Dark Is The Sunlight
15. Take My Time
16. Ölümlü
17. Give Me Something To Kill The Pain
18. Secret Missile
19. Tigris
20. Bir
21. Lions In A Cage
22. Behind The Veil
23. Gündüz Gece
24. For Those Who Died Alone

48 sayfa kitapçık, sadece dikkatli izleyicilerin bulabileceği sürprizler… Hepsi 1987 DVD’sinin içerisinde. Üstelik Türkiye’de gerçek anlamdaki ilk DVD’lerden olan “1987″ benzerlerinden çok daha uygun bir fiyatla piyasada olacak. 1987 DVD’si aynı zamanda audio cd olarak da piyasaya çıkıyor. Bu harika konser kaydında DVD’deki tüm şarkılar Çağlar Türkmen’in masteringi ile kulağımızın pasını silecek. 24 sayfalık kitapçık ve DVD’deki sürpriz konukları ile beraber 2 cd’lik bu albüm tek CD fiyatına satılacak… Moğollar’dan 40. Yıl Sürprizleri.

Anadolu Rock, Anadolu Pop gibi isimleri ilk telaffuz eden ve müzik lügâtımıza kazandıran, yaptıkları deneysel çalışmalarla günümüz Türk müziğine büyük katkılar sağlayan Moğollar grubu, Cahit Berkay, Taner Öngür, Engin Yörükoğlu ve Serhat Ersöz’ den oluşan kadrosuna Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca’yı da solist olarak dahil ederek yola devam ediyor.Yurt içi ve yurtdışında sayısız konserler veren, performansları ve kayıtları dünya çapında ödüllerle şereflendirilen grup 40. yılında büyük sürprizlere hazırlanıyor.40 yıldır oluşan ve konserlere sığmayan repertuarlarını yenileyen Moğollar 40. yılında büyük bir turne ve yeni bir albüm ile dinleyicilerini mutlu etmeye hazırlanıyor

Almora’dan Yeni Albüm “KIYAMET SENFONİSİ”…

Senfonik ve Epik Rock müziğinin, ülkemizdeki öncü ismi Almora, iki yıllık aradan sonra yeni albümü “Kıyamet Senfonisi” ile kaldığı yerden devam ediyor. Albümün tamamı, güçlü gotik ve epik temalar taşıyan Türkçe sözlü şarkılardan oluşuyor. Almora, Kıyamet Senfonisi albümü ile İlk Türkçe Sözlü Gotik Rock albümüne de imzasını atıyor.

Almora’nın mimarı Soner CANÖZER’in söz ve müziklerinden oluşan bu albümün kayıtları, Başar ÜNDER ve Nidal ARAS tarafından tamamlandı. Albümün miksajı Başar ÜNDER tarafından yapıldı. Albümün masteringi ise; dünya çapında önemli projelere imza atmış ve birçok farklı tarzda dünyaca ünlü grup ve müzisyen ile çalışmış olan Roger LIAN tarafından New York Masterdisk stüdyolarında gerçekleştirildi.

Albümünün kapak tasarımı ise Kanadalı sanatçı Vitaly Samarin ALEXIUS imzasını taşıyor. Albümün prodüktörlüğünü ve müzik direktörlüğünü ise Soner CANÖZER üstleniyor.

Albümün en büyük sürprizlerinden biriyse Türk Rock Müziğinin en önemli seslerinden biri olan Ogün SANLISOY’un “İyiler Siyah Giyer” isimli şarkıyı güçlü yorumu ile seslendirmesi olarak karşımıza çıkıyor.

Yaylı çalgıları Şenyaylar Yaylı Çalgılar Topluluğu tarafından çalınan albümde, davulda Arbak DAL ve bas gitarda Burak KULAKSIZOĞLU gibi Türk Rock dünyasının iki önemli müzisyeni de konuk olarak yer alıyorlar.

Albüm Türkiye’de Türkçe, yurt dışında ise İngilizce olmak üzere iki farklı versiyon halinde çıkacak. Türkiye’de Esen Plak / Eznora Music Records tarafından yayımlanan albümün İngilizce versiyonu, “The Judgement Symphony” adıyla yurt dışında yayımlanacak.

Seksendört’ten 2. Albüm “K.G.B.”

2006 yılında çıkardıkları ’Seksendört’ isimli ilk albümleriyle, dikkatleri üzerine toplayan ve büyük bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başaran Seksendört’ ün yeni albümü “K.G.B.” Pasaj Müzik etiketiyle raflardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Ölürüm Hasretinle isimli şarkılarıyla, Türkiye’ deki rock müzik platformunda yeni bir kapı açan grup, internetin müziğe katkısı ve zararlarıyla ilgili çalışmalara hız verilmesinde büyük bir rol oynadı. Müzik piyasaları sözlüğüne “internet efsanesi” tanımının girişinde ön ayak olmalarının yanı sıra, bestelerinde yer alan Doğu tınılarıyla dikkatleri büyük ölçüde üzerilerine çekmeyi başardılar.

K.G.B albümünün prodüktörlüğü, Seksendört’e ve aynı zamanda albümün mix ve masteringini yapan Çağlar Türkmen’e ait. Tüm söz ve müziklerin gruba ait olduğu, 11 parçadan oluşan “K.G.B” albümü 07 Nisan’da müzik marketlerde yerini alacak.

-Grup Elemanları ;

Vokal & Gitar : Tuna Velibaşoğlu
Gitar : Erdem Ocak
Bas Gitar : Okan Özen
Davul : Serter Karadeniz

18 Yorum - “Rock Müzik Haberleri”

 1. seni çok sewyom k. g.b

 2. seksendört harikasınız . yeni albümüzde ilki gibi süper:):):)::):):)

 3. yyha ellerinize sağlık çok beğendim ne desem az özellikler rol yapma tam bana göre klipte süper e daha nlsun zaten bitanesin,z siz yha sizi çok safiyorumm kgb den sonraki klipleride dört gözle bekliom::):)
  (kimseler-görmesin-bilmesin);)

 4. ya saol site yi kim kurduysa kendi siteme hemen eklicem

 5. seni çok sewyom her albümünü alyom senin I love you

 6. başarılarınızın dewamını diliorm_–

 7. harby güsel site yapmışınız yha
  bravooooooo eee şebonuun hayranları işte:)

 8. 84 bayılıyorum bu kelimeyi duyunca yha nasıl bir aşk bu müthişsiniz yha .oOooo seksendört oooOo.

 9. Almora, Pentagram, Grup seksendört, Çilekeş hayranıyım yaaaa…hepsi de muhteşem gruplar…

 10. bütün şebo hayranlarına slm cok gzel br site yha

 11. pntgrm’mımı vermişsiniizz çok saolunn metinn senii çooooooqq sevioomm :)

 12. müthiş bi site olmuş gruplar gurur duyduğumuz isimler hepinizi sewiorum:)almora kısa sürede tüm dünyanın konuşacağı bi grup olacak!!!tüm rocksewerlere slmlar sewgiler:)

 13. Keep up the good work.

 14. almora … almora … almora … bunlar cidden harikalar…

 15. harika gruplar bunlar …

 16. çk süper bir grup yaw bayılıorum okana.

 17. ı love you almora

 18. cok sevindim pentegramin hayraniyim tesekkürler…..PENTEGRAM ..PENTEGRAM

Yorum Yaz