Patlamaya Hazır “Panzer”

Şebokolik Dergi olarak uzun süredir takip ettiğimiz gruplardan Panzer… Dergimize hoşgeldiniz.

Şebokolik: Sizi tanımayanlar için grubun kuruluş sürecini biraz anlatır mısınız?

Panzer: 2005 yılında yola çıktık. Hepimizin amacı içimizden gelen müziği kaliteli bir şekilde ortaya çıkarmaktı. Birlikte müzik yaptığımızda ortaya güzel şeyler çıktığını gördük ve bestelerimize yoğunlaştık. Bu süreçte oldukca fazla konserde yer alıp dinleyici kitlemizi genişlettik.

Şebokolik: Panzer’in tarzını, Panzer nasıl tanımlıyor?

Panzer: Türkçe sözlü sert müzik yapıyoruz. Müziğimizi bir kalıba sokmak istemiyoruz. Buna daha çok dinleyicilerimiz karar veriyor. Türkiye’de müzik yapan gruplardan çok farklı bir tarzımız olduğunu düşünüyoruz.

Şebokolik: Ülkemizde metal müzik yapan bir çok grup İngilizce sözler kullanıyor. Ancak siz Türkçe sözler yazıyorsunuz. Bunun sebebi nedir?

Panzer:Müzik her dilde yapılabilir. Biz Türkçe yapmayı seçtik çünkü kendimizi bu şekilde daha iyi ifade ediyoruz. Ülkemizde yaşayan insanların bizi dinlerken anlamaları bizim için önemli.

Şebokolik: İlk demonuz “Yolumdan Çekil” ve daha sonra da “Bataklık” isimli EP ile karşımıza çıktınız. Sizi bugüne getiren süreçte neler yaşadınız?

Panzer: Stüdyo süreci dayanılması zordu. Ancak çok fazla fedakârlık yaptık. Zorlandığımız zamanlar çok oldu. Yarattığımız şeyleri görmek ve geliştirmekten büyük haz alıyoruz. Sanıyoruz herşeye değer.

Şebokolik: Gelelim son günlerde çıkardığınız “Terör” isimli çalışmaya..Oluşma sürecinden biraz bahseder misiniz?

Panzer: Aslına bakarsanız diğer yazdığımız şarkılardan biraz daha farklı bir oluşum süreci oldu. Sözlerinin ilk yazılımından son rötuşlarına kadar bir seneyi kapsadı. Sindire sindire ortaya çıktı Terör ve sonuçtan oldukça memnunuz.

Şebokolik: Şarkı daha çok yeni, aldığınız tepkiler ne yönde?

Panzer: Daha agresif ve daha farklı olduğunu söylüyorlar ama biz buna gelişmek diyoruz.

Şebokolik: Biraz da sizden bahsedecek olursak, Panzeri’n severek dinlediği, örnek aldığı isimler kimler?

Panzer: Megadeth, Testament, Kreator, Dream Theater, Pentagram, Kurban, Demir Demirkan, Audioslave, Children of Bodom, Şebnem Ferah, Metallica gibi isimleri severek dinliyoruz ve örnek alıyoruz.

Şebokolik: Birlikte çalmak istediğiniz isimler var mı?

Panzer: Ülkemizden Demir Demirkan ve Şebnem Ferah ile birlikte çalmayı çok isteriz.

Şebokolik: Önümüzdeki dönemde yeni projeleriniz var mı?

Panzer: Bahar aylarını konserler ile geçiriyoruz. Yaza da festivallerde yer alacağız. Aynı zamanda kayıtlarımıza da yoğunlaşacağız. Kısa vadede insanlara güzel şeyler sunacağımıza inanıyoruz.

Şebokolik: Sizi dinlemek takip etmek isteyenler size nasıl ulaşabilirler?

Panzer: http://www.myspace.com/panzertr

Şebokolik: Son olarak Şebnem Ferah ve Şebokolik Dergi hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyiz?

Panzer: Şebnem Ferah bizim çok değer verdiğimiz ve Türkiye’de çok güzel işler başarmış olduğunu düşündüğümüz bir isim. İlk albümünden beri takipçiliğini yaptık. Şebokolik Dergi’ye gelince kesinlikle destekçiniziz. Umarım e-dergi’den öteye gider nice sayılara…

Şebokolik: Dergimizin misafiri olduğunuz için teşekkürler.

Röportaj: *Zıkkım -Sk

5 Yorum - “Patlamaya Hazır “Panzer””

 1. Panzer’i Rock-A da izlemiştim. Sahne performansları çok iyiydi. Ozamandan beri takip ediyorum. Oldukça güzel besteleri var bütün konser kendi bestelerini çalmışlardı…

 2. Bu adamların sahne performansı baya iyi ya……. Tual’in davulcusu bu grupta çalıomuş sanırım

 3. şuan piyasada bulunan bi çok gruptan iyi olduğunuz ortada .Umarım çektiğiniz bu zorluklara değer we emeklerinizin karşılığını alırsınız . . . yola dewam

 4. Budur.Besteler süper konserler süper.Devam arkadaşlar

 5. panzerin herşeyden önce bir erkek grubu olmadıgını söylemek isterim yorumların hepsini her nekadar arkadaşlar yapmış olsada panzer bir aile grubudur bence..
  rock(A) da dinleme fırsatı buldum ilk sonra takipcileri oldum terör de oldukca ironik,dünya da ki terör ile bireyin kendi içinde yasadığı savası üstü kapalı bir uslupla gözler önüne sermişler..
  paNZer müziği susmasın sonsuza dek sürsün…
  iylikler diliyorum sizin için paNZer…

Yorum Yaz