Rock Müzik Haberleri

Türkiye’de Rock müziğe dair bir çok olay yaşanıyor bu sayfada da albümlere değinecez.
Önceki sayımızdan bu yana bir çok albüm müzikseverler ile buluştu..İşte onlardan bazıları..


Duman’dan Yeni Albüm…

Türk Rock Müziğinin önemli gruplarından ve büyük bir dinleyici kitlesi olan “DUMAN” bir ilke imza attı. 2005 yılında yayınlanan “Seni Kendime Sakladım” albümünden bu yana sessizliğini koruyan Duman, müthiş bir geri dönüş yaptı. Her birinde 10 yeni şarkının yer aldığı 2 ayrı albüm, 18 Mart’ta “SONY MUSIC” etiketiyle müzik marketlerde yerini aldı.
Prodüktörlüğü “DUMAN” tarafından yapılan albümlerdeki tüm şarkıların kayıtları İrlanda’da Grouse Lodge Studio’da 65 günde tamamlandı.
Albümde sürprizlerde var. Bunlardan bir tanesi Batuhan Mutlugil ve davulcu Cengiz Baysal’ın da besteleriyle albüme katkı yapması..

Albümdeki şarkılar ise şöyle..

DUMAN I
1.Bu Aşk Beni Yorar
2.Dibine Kadar
3.Hayvan
4.Helal Olsun
5.Rezil
6.Sarhoş
7.Sevdim Desem
8.Sor Bana Pişmanmıyım
9.Yağmurun Sabahında
10.Yalan

Duman II

1.Balık
2.Ellerin Ellerime
3.İyi de Bana Ne
4.Kümbela
5.Of
6.Paranoya
7.Senden Daha Güzel
8.Senin Marşın
9.Tövbe
10.Vals

Ogün Sanlısoy’dan Yeni Single…

Türk Rock müziğinin önemli isimlerinden Ogün Sanlısoy, iki yılı aşkın bir aradan sonra yeni bir albüm ile sevenlerinin karşısına çıktı. Rock Festivalleri ve birçok üniversite etkinliklerinin içerisinde yer alan ve şarkılarında söz olarak hayata dair kurguları ve kendi felsefi düşüncelerini işleyen Ogün Sanlısoy, yeni albümün tanıtımını Balans Jolly Joker’de yaptı.

Bu albümde çocukluk anılarını yâd eden ve çocukken hayatımızda bulunan güzellikleri, hayat yolunda ilerlerken, sürekli rol değiştirip karmaşalar içerisinde bulunmak zorunda kalarak unuttuğumuzu anlatan Ogün Sanlısoy, belki de bir an durup gökyüzüne baktığımızda o eski çocukluk günlerimizi hatırlayarak manevi bir huzur yakalayacağımızı anlatıyor.

Bulutsuzluk Özlemi Ve yeni Albümleri “Zamska”;

Bulutsuzluk Özlemi, 2009 yılının ilk ayında uzun zamandır yeni bir albüm bekleyen dinleyicilerinin hasretine son vererek Zamska adını verdikleri albümünü yayınladı. Ada Müzik etiketi ile satışa sunulan albümde yer alan şarkı listesi şöyledir;

1. Mavi
2. Rüzgar
3. İstanblues
4. Bıktım Be
5. Sisli Puslu
6. Doğduğun Gibi
7. Uzun Mi
8. Evrenden Geçerken
9. Yaşıyordu Şehir
10. Yetmiyor Yetemiyor
11. Zamska


Anemi’den Yeni Albüm “Merhamet”

İzmir’li grup Anemi’nin Merhamet isimli ilk albümü çıktı. Grubun sizlere albümle ilgili bir notu var: Sizin hissettikleriniz ve bizim hissettiklerimizi utanmadan, çekinmeden, uzun uzun dillendiriyoruz. Bütün insanlar; yani sizler, yani biz, bu albümü dinlerken bugün bir şeyler “Hissedeceğiz” …

Şarkı listesi ise şöyle:

1. Kaçmaya Alıştım Ben
2. İnancım Yok
3. Merhamet
4. Senden Sonra
5. Uyandım
6. Kusursuz
7. Kaderimiz
8. Çilek Tarlası
9. Bütün Küçük Şeyler
10. Ecel
11. Tak


Kristalize Sesler’ le Nem..

Nem,2006 yılında yayımlanan albümleri “Güneşte Yalnız” ın ardından 2. stüdyo albümleri “K R İ S T A L İ Z E” ile geri döndü. Albümde yer alan 11 şarkının tüm besteleri nem grubuna, şarkı sözleri ise grubun solisti Hakan Özlücan’a ait. 09 Mart 2009 tarihinde müzik marketlerde satışa sunulan “K R İ S T A L İ Z E”de ilk albüme oranla daha tempolu alt yapılar kullanıldı. Grup; hayat, insan ve teknoloji gibi konulara dikkat çekiyor ,kozmik temaları duygusal melodilerle işliyor.

Şarkı Listesi

1.Sonsuz Işıklar
2.Gölgeler Kırılırken
3.Sorular
4.Taşlar ve Yıldızlar
5.Hazırım
6.Yas Çanları
7.Gizli Yol
8.Gezegen
9.Buğulu Camlar
10.Güneşten Uzak
11.İpek Mavisi Alevler

Aylin Aslım; Canını Seven Kaçsın..

4 yıllık bir aradan sonra 3. stüdyo albümü ”Canını Seven Kaçsın” ile müzik piyasasına dönüş yapan Aylin Aslım’ın yeni albümünün lansman konseri 22 Nisan Çarşamba akşamı Jolly Joker Balans’ta gerçekleşti. 8 parçadan oluşan albümün prodüktörlüğünü Aylin Aslım ve Sarp Özdemiroğlu yaptı. Albüm hazırlığı için sahneye 10 ay ara veren Aylin Aslım bugünlerde yeni parçalarıyla çıkacağı  konserlere hazırlanıyor.

Soner Canözer’in 15 Yıllık Hayatı.. ” Masalcı’nın On Beş Yılı ” Satışta.

Soner Canözer, sanat yaşamında geride bıraktığı on beş yılını “Masalcı’nın On Beş Yılı” albümü ile kutluyor.
Soner Canözer & The City of Prague Philharmonic Orchestra…
Senfonik Rock tarzında yaptığı besteleri ve hayata geçirdiği projeleri ile birçok ilke ve uluslararası başarıya imza atan ve dünyada hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine sahip olan besteci Soner Canözer on beşinci sanat yılını iddialı bir albüm ile kutluyor.
Tam bir “Yıldızlar Geçidi” niteliğinde olan bu albümde büyük bir titizlikle çalışan Soner CANÖZER dünyanın en saygın orkestralarından Prag Filarmoni Orkestrası ile çalışmanın ve müzikseverlere bu dev prodüksiyonu sunmanın mutluluğunu yaşıyor.

Albümdeki Yeni Şarkılar ;

1. Peri Ağıdı
2. Okyanus Perisi

Düzenlenen Şarkılar ;

1. King Almora
2. Candle İn The Night
3. Princess Of  Rain
4. Güneşin Ozanları
5. Kaf Dağının Ardında
6. Kıyamet Senfonisi
7. Su Masalı
8. Tılsım

Yırtık Uçurtma, yeni single çalışması “Hâlâ Yalnız Sen” Türkiye turnesi kapsamında bir çok ilde verdiği konserlerde büyük ilgi ile karşılandı.
Şu an açıklanan yeni kosnerler ise 30 Mayıs Sanat Cafe Bar Gönen – Balıkesir ve 9 Haziran Jazz Stop İstanbul

Yorum Yaz