Tanıdık Yüzler Sergisi ve Gökçe Pehlivanoğlu Röportajı

Geçtiğimiz günlerde Gökçe Pehlivanoğlu Tanıdık Yüzler Sergisi ile karşımızdaydı..Biz de ilk sayımızdan beri takip ediyoruz kendisini..
Dolayısıyla tekrar ağırlamak istedik..İşte Röportaj..Ve tabii ki sergiden bazı fotoğraflar…

Şebokolik: Öncelikle misafirimiz olduğunuz için teşekkürler..”Tanıdık yüzler sergisi” ile başlayalım, nasıl oluştu bu fikir?

Gökçe Pehlivanoğlu: Film festivalleri ve setlerde fotoğrafladığım, iyi bir arşiv olduğuna inandığım, yerli yabancı oyuncu ve yönetmen portrelerini artık paylaşmam gerektiği fikri epeydir aklımdaydı. 2. El Kısa Film Festivali’nden de bana bir sergi teklifi geldiğinde bu konsepti onlarla paylaştım, onların da çok hoşuna gitti.

Şebokolik: Tanıdık yüzler sergisinde nasıl tepkiler aldınız peki? :)

Gökçe Pehlivanoğlu: Ankara’da beni bilen ve takip eden kaç kişi olduğunu hiç tasavvur edemediğim için önce katılım nasıl olur bilemedim. Fakat katılım gerçekten iyiydi. Oralarda da takip edenler varmış, sağolsunlar, geldiler de. Yani festivale gelenler ve sergiyi görmeye gelenler bir aradaydı. Çok güzel tepkiler aldım, hatta bir kısmı sergi defterimde mevcut.

Şebokolik: Sergide fotoğrafının olmasından “özel” keyif aldığınız isimler var mıydı?

Gökçe Pehlivanoğlu: Çocukluk kahramanlarım diyebileceğim yabancı yönetmen ve oyuncular sanırım.

Şebokolik: Peki,”Tanıdık Yüzler Sergisi”nin yer aldığı, İkinci El Film Festivali’ne Gökçe Pehlivanoğlu nasıl bakıyor?

Gökçe Pehlivanoğlu: Festivale ilk senesinden beri elimden geldiğince destek vermeye çalışıyorum. Kısa sürede festivali büyüttüler ve büyük bir sorumluluk aldılar. Festival ekibinin gerçekten bu işe gönül vererek yaptıkları aşikar. Umarım uzun seneler devam eder bu festival. Biz de Ankara’yı bu bahane ile tekrar tekrar ziyaret etmiş oluruz.

Şebokolik: Tanıdık Yüzler Sergisi benzeri çalışmalar yapmayı düşünüyor musunuz?

Gökçe Pehlivanoğlu: Tanıdık Yüzler Sergisi’ni öncelikle İstanbul’da tekrar açmayı planlıyorum. Sonrasında bir kaç konsept sergim daha var hazırda. Onlara da uygun mekanlar ayarlandığı vakit açmak isteğindeyim.

Şebokolik: Bir başka konuya geçecek olursak, fotoğraf atölyeleri çalışmaları nasıl gidiyor?

Gökçe Pehlivanoğlu: Bu sene 2. kez fotoğraf atölyesi açıyorum ve sanki her sene git gide daha keyifli oluyor. Bu sefer kursiyerler her yaştan… Böylece farklı farklı dünyaları tanıma şansımız oluyor. Bol fotoğraf anısı dinliyoruz, sohbet ediyoruz. Sanırım herkesin keyfi yerinde, benim de öyle.

Şebokolik: Peki son olarak geleceğe dair planlarınız neler? Bizi yeni kısa filmler bekliyor mu? :)

Gökçe Pehlivanoğlu: Yakın geleceğe dair planlarımdan söz edebilirim. Öncelikle Zardanadam’a bir klip hazırlıyoruz, yakında çekimlerini gerçekleştireceğim. Bir de, bir şekilde bir yerlerden destek alabilirsem daha çabuk gerçekleşebilecek olan bir kısa film projem var. Senaryosu dahil çoğu şeyi hazır, bir tek prodüksiyon kısmı ile ilgili o önemli unsurların bir araya gelmesi gerekiyor. Ama öyle ya da böyle bu sene içerisinde yeni bir kısa film çekeceğim.

Şebokolik: Dergimizin 2.defa misafiri olduğunuz için teşekkürler..Sizi 3.defa ağırlamak dileğiyle..

Gökçe Pehlivanoğlu: Umarım,teşekkürler.

Röportaj : Sk

1 Yorum - “Tanıdık Yüzler Sergisi ve Gökçe Pehlivanoğlu Röportajı”

  1. hmm…çok güsel fotolar..özellkle alp kırşan ın jim carey benzetme fotosu süper olmus…elinize sağlık…

Yorum Yaz