Tv Dünyası

Müzik dışında ilgi alanlarımızdan birisi de Tv. Yazarlarımızdan Selnur da, Tv dünyasına dair son haberleri bizler için  hazırladı..


Biri daha sessizce ayrıldı aramızdan..

Tiyatro tutkunu sayılı ustalarımızdan biri olan Gazanfer Özcan’da sessizce ayrıldı aramızdan… Ve biz yine sadece arkasından üzülebildik.
Oynadı.. Hayat buldu… Hayat verdi… Mutlu oldu ve mutlu etti. Sahnede kendini bulan ve bunu da tüm izleyicilere hissettirebilen ustamız bir buçuk yıldır savaştığı kronik akciğer rahatsızlığı sebebiyle aramızdan ayrıldı.
Uzun yıllar boyunca sahnede huzur bulan usta sanatçımız işini tutkuyla yapan ve tiyatroyu iş olarak görmeyen ustalarımızdandı. Çok da önemli olmayan bir çok şeyin çok göz önünde bulunduğu günümüzde hayatını tiyatroya adamış ustamızın sessizce aramızdan ayrılışı tüm tiyatro tutkunlarını derinden etkiledi. Ancak şu soruyu aklımıza getirmeden edemiyoruz. Hep giden gittikten sonra mı kıymete biner? Bu adam yanıbaşımızdayken neden göremedik? Neden farkedemedik. Ustalıkla oynadığı Avrupa Yakası dizisinden aldığı parayla yalnızca vergilerini karşılayabilen ustamızın ölümünün ardından kıymete binmesi ne kadar kör olduğumuzu gösteriyor. Sessizce ayrıldı ya aramızdan… Artık dilediğimiz kadar üzülelim,kıymet bilelim,pişman olalım!

Yeter artık! Sıkıldık bu MTV Karakterlerinden!
Mtv’nin her reklam arasında karşımıza çıkardığı enteresan yaratıkların artık yenilerini görmek istiyoruz..
Bir tane bacağı başka yerde, gövdesi başka yerde olan kendi halinde bir canlı, kendi kendini yiyerek sadece 32adet dişin kaldığı enteresan bir görüntü, İstiklal Caddesi’ni andıran bir sokakta yerden çıkan garip solucan kılıklı yaratıklar…Saçlarından yüzünü göremediğimiz bir canlı daha, başına ip dolanmış yaşını başını almış bir amca! Ve hepsinde de MTV logosu bir yerlere sıkıştırılır! Tamam, çok kaliteliler, komik oluyorlar ve bir zamanlar gülüyorduk da.. Ama artık yenilerini istiyoruz! =)


zuboloboloploplooobbbb!

Yılmaz Erdoğanın hocalığını yaptığı BKM MUTFAK bu sıralar çok revaçda. ”Çok Güzel Hareketler Bunlar” adını verdikleri program geçen yıldan beridir tiyatro ve komedi tutkunlarını ekrana kilitliyor. Tabutçu Receb’iyle, Hıyarlı Baba’sıyla, Havuçlu Anne’siyle, Oğuzhan’ıyla, Ersin’iyle son yılın en vazgeçilmez programlarından biri olarak görülen Çok Güzel Hareketler Bunlar en başta izleyenleri “Sonradan bunlarda şımarır!” demeden geçemeyenleri dahi şaşkın bırakıp aynı kalitesi ve başarısıyla devam etmekte.


Hamdi istifa etsin!

Acun Ilıcalı’nın sunduğu ilk başta kendisinin de tutmasında tereddüt yaşadığı ama sonradan inanılmaz katılım gören Var Mısın,Yok Musun? programına binlerce katılım varken yarışmacıları diğer kriterleri bir tarafa bırakarak neden cesarete göre seçmiyorlar? Programda 500.000 TL’yi bulan hiç olmuyor , bulanlar ya da kutusunda 500.000 TL olduğunu NE GARİPTİR Kİ hissedenler ise cesaret edip devam edemiyorlar. Daha cesaretli yarışmacılarla Hamdi Bey’i işinden edecek atılımlar görmek eminim ki herkesi heycanlandırır. Hamdi Bey nasıl bir insan olursa olsun, gizlenmesi yüzünden izleyicilerin ve yarışmacıların gözünde cimri, çok bilmiş bi karakter çiziyor ve Hamdi’yi şaşkına çevirecek cesaretle 1 tl ve 500.000 tl’nin kalabildiği bir tabloda devam edebilecek katılımcıların olması gerekir.


Bizlerden olsa olsa kızsız adam olur arkadaşlar!

Issız Adam filmi ile tüm gençliği kendine özendiren Alper karakteri, türk gencinden en fazla kızsız adam yaratabildi! Hayrettin Onur Karaoğuz ve Danem Karakılavuz bir araya gelerek oluşturdukları profesyonel çekim Issız Adam’ı biraz daha komik bir uslubla anlatmış fakat asıl amaç ISSIZ ADAM DEĞİL Kızsız Adam olabilmesi! Issız Adam’ın tüm entellektüel yaşamına karşın buna özenen gencin tüm saçmalıkları bu kısa filmde anlatılıyor. En duygusal sahneler ve Issız Adam’ın en dikkat çekici özelliklerini vurgulayan sahneler ele alınmış ve komik bir uslübla sunulmuş ve sonuç! En fazla Kızsız adam olunabilirmuş!


Ne laf anlıyor, Ne laf anlatabiliyor!

Vodafone reklamarında dikkat çeken genç ne annesine bilgisayar kullanmasını öğretebiliyor ne kız arkadaşına ofsaytı, kendi de bir türlü yemek yapabilmeyi öğrenemiyor! Vodafone ise en fazla “ANLATIN ANLATIN,GEREKİYORSA SABAHA KADAR ANLATIN!” diyor. Görünüşe bakılırsa Vodafone çocuğu ne yemek yapabilmeyi öğrenecek ne de annesine ve kız arkadaşına ofsaytı ve bilgisayar kullanmasını öğretebilecek , bırakalım sabahı isterse günlerce anlatsın!


PAPATYAM!!

Star Tv’de yayınlanan Papatyam adlı komedi dizisinde karşımıza çıkan Metin Akpınar özlettiği hayranlarına kavuşttu. O arkasından gelen koca poposu ve öne doğru yürüyüşüyle normal duruşuyla bile izleyenleri kahkahaya boğan Metin Akpınar bu dizide yine muzip bir kişilik olarak karşımızda. Bir evlilik programı sayesinde tanıştığı bayanla hayatını birleştiren Metin Akpınar’ın öz ve üvey çocuklarıyla olan komik yaşantısını anlatan dizi, halkı günlük sıkıntılardan biraz uzaklaştırıp yüzünü güldürmeyi başarıyor.Şebokolik ahalisinden de tam not alıyor!


Disco Kralı OKAN!

2 yıl önce Makina programıyla tüm gençliği uykusuz bırakan Okan Bayülgen programına Şebnem Ferah’la son vermiş ve bu yıl Disco Kralı olarak karşımıza çıkmıştı. Makina ile Disco Kralı arasında görünürde pek fark göremesek de konsept olarak her hafta belirli konuları ele alarak konu ile ilgili konuklar alıp tüm geceyi o konuya odaklanarak geçiriyor ve talk show olmaktan biraz sıyrılıyor. Discomuzda Tarkan hayranlarını yani Gürgen’i Özgür’ü vs. göremiyoruz.. 90lı yılları, 80li yılları Cem Karaca’yı vs konu alan Okan Bayülgen her hafta başka konularla ekran karşısına cıkıyor. Anlayacağınız sivri dili ve alaycı konuşmalarıyla hem güldürüp hem kızdıran showmen gençliği uykusundan uyandırıp tekrar sabahlamaya zorluyor.

Yemekteymişiz!
Türk misafirperverlik anlayışının  ve tüm türk-osmanlı-ve dünya mutfaklarını ayaklar altına alan ve tüm gücüyle çiğneyen yegane program Yemekteyiz maalesef tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye yetmedi… Kıbrıs, Paris, Almanya… Her mutfağa bir çamur atıp geçiyor! Sadede gelelim.. Programda bildiğimiz üzere 4 kişi davet edilir ve bir kişi yemek yapar, var gücüyle en iyisine uğraşır ve konukların sinirleri oynatan eleştrileriyle tüm gece geçer ve biz buna kısaca misafirlik ve konukseverlik ilişkisi deriz.. Tabağını süpürüp aç kaldım diyenler mi , yemeğinden, kıyafetinden attığı tüyü saç diye çıkaranlar mı dersiniz… Artık aklınıza ne gelirse…Ey ahali yemeğe davetliyiz! Adabınızla yarışın :D

Hazırlayan : Selnur Ilgın

1 Yorum - “Tv Dünyası”

  1. en çok da şu kızsız adam komikmiş :D süper saol

Yorum Yaz