Sedat Sarıcı Dergi


Öncelikle Merhabalar.

Yolu 80′lerde Bursa’dan geçen tüm Rock müzisyenlerinin “Abi”si, Sedat Yıldırım Sarıcı’ya özel Sedat Yıldırım Sarıcı özel dergisi sizlerle.

Tarkan Gözübüyük, Şebnem Ferah, Pentagram ve o dönemlerde bir çok rock grubuna katkıda bulunmuş bu özel isime dair keyifli bir zaman yolculuğu sizleri bekliyor.

Sanatçının müzikle buluşması ile başlayan bu yolculuk, 80′ler dönemi müziğimiz ve o dönemde yaşanan zorluklar ile devam ediyor. Bu özel dergide, arşivlerden aldığımız o döneme ait gazete manşetleri, Tarkan Gözübüyük’ün bizzat çizdiği konser afişleri ve yine o dönem yapılmış röportajlar yer almakta.

Dergide ayrıca Sedat Yıldırım Sarıcı’ya, Bostancı Dvd Albümü’nü ithaf eden Şebnem Ferah ile ilgili özel bir bölüm yer almakta. Bu bölümde Sedat Yıldırım Sarıcı, “kız kardeşim” dediği Şebnem Ferah’ın albümlerini yorumladı, Pegasus grubundan Volvox’a, oradan da Benim Adım Orman albümüne kadar Şebnem Ferah’ı anlattı.
Sürpriz olarak Şebnem Ferah’ın Pegasus grubu dönemine ait resmi de bu özel dergide. Ayrıca Volvox’un sahne resimleri ve Şebnem Ferah’ın 17 yaşında yer aldığı bir röportaj da sizlerle olacak.

Sedat Yıldırım Sarıcı özel dergisi, başlangıçta tek bir röportaj olarak doğan bir proje. Görüşmeler devam ederken, o döneme dair anlatılacak yaşanmışlıkların bir röportaja sığmayacak kadar fazla olmasından dolayı, eklenen basın arşivleri ile birlikte başlı başına bir dergi halini aldı. Şimdi 58 sayfalık bu zaman yolculuğunda severek dinlediğiniz sanatçı ve grupların gelişimine, farklı bir açıdan bakabilirsiniz.

Türk Rock Müzik tarihine dair özel bir ürün sizlerle. Selametle.

Yorum Yaz