Gökçe Pehlivanoğlu ile Röportaj

Kısa filmleri ve yönettiği kliplerle dikkat çeken, ünlü fotoğraf sanatçısı Gökçe Pehlivanoğluyla ilk sayımız için özel bir röportaj yaptık, buyrun o röportaj.

Şebokolik: Merhabaler öncelikle çok teşekkür ederiz bu röportajı kabul ettiğiniz için. İlk olarak kısaca kendinizden bahsedermisiniz?

Gökçe:Ben teşekkür ederim ilginiz için. 1984 İstanbul doğumluyum. Geçen sene Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Tv Bölümü’nden mezun oldum. Profesyonel alanda fotoğrafçılık ve klip yönetmenliği yapıyorum. Şimdiye dek Athena, Ogün Sanlısoy ve Aydilge’nin son kliplerinin yönetmenliğini yaptım.

*Sebokolik: Fotoğrafçılığa ne zaman başlama kararı aldınız?

Gökçe:Bir karar sonrasında başlamadım aslında, kendiliğinden oldu desek daha doğru.Çocukluğumdan beri meraklıydım. Ayrıca sinema okurken fotoğraf eğitimi de veriliyor. Sonrasında profesyonel olarak fotoğraf çekmeye başladım.

*Sebokolik: Çekimlerdeki konseptler size mi ait?

Gökçe:Kurmaca tarzındaki fotoğraflardaki konseptler tabi ki bana ait.Hayatımın her bir dönemi farklı bir ruh hali gibi. Bu yüzden dönem dönem farklı konseptler üzerine gidebiliyorum.

*Sebokolik: Fotoğraflardaki tonlamalar ve digital oynamalar konusunda yardım alıyor musunuz?

Gökçe:Herhangi bir yardım almıyorum. Photoshop’u epeydir kullandığım için fotoğrafların üzerinde rahatça çalışabiliyorum.

*Sebokolik: Hangi tarz fotoğraflar ilginizi çekiyor?

Gökçe:Genellikle içinde yaratıcılığın olduğu fotoğrafları seviyorum. Fotoğrafçının fotoğraf karesinin içindeki dekordan tutun da modelin ifadesine kadar, her unsurunda var olmasını hissetmeyi ve hissettirmeyi tercih ediyorum.

*Sebokolik: Gelecek hakkında ne düşünüyorsunuz? Fotoğraf alanındamı sinema alanında mı ilerlemeyi düşünüyorsunuz?

Gökçe:Her ikisinde de devam edeceğim. Fakat her zaman için sinema ön planda benim için.

*Sebokolik: Müzik konusuna gelecek olursak.. Kimleri dinlersiiniz?

Gökçe:En çok film müziklerini dinliyorum. Avrupa sinemasından Asya sinemasına, bir çok soundtrack bestecisini takip etmeye çalışıyorum. Onun haricinde,Tom Waits, Nick Cave, Leonard Cohen benim için ilk sırada yer alan isimler. En azından şu an için öyle.

*Sebokolik:
Şebnem Ferah hakkındaki düşüncelerinizi alabilirmiyiz?

Gökçe:Kendisini 3 kere sahnede izleme ve fotoğraflama şansım oldu. Umarım tekrar sahne fotoğraflarını çekme şansım olur. Bence gerek sesi ile, gerek sahne performansı ile, bayan bir müzisyen olarak rock müzik piyasasında öncü bir değeri var.

*Sebokolik: Bizim sorularımız bu kadar sizin eklemek istediğiniz birşey var mı?

Gökçe: Tekrar teşekkür ederim. Bir sanatçı için destek çok önemli, devam edin :)

*Sebokolik: Tekrar çok teşekkür ederiz bu ropörtaj için, başarılar..

6 Yorum - “Gökçe Pehlivanoğlu ile Röportaj”

  1. gökçe pehlivanoglu hakikatten iyi bir yönetmen ve fotoğrafçı…..röpörtaj içinde ellerinize sağlık ;-)

  2. Gökçe Pehlivanoğlu için diyecegım tek sey cok fazla calısmıs olması lazımkı bu kadar ıyı ısler yapıyor bende su anda yollun basındayım ılerde aynı seylerı yapabıllecegıme ınanıyorum :)

  3. dergimiz yuxexes’in çıkışında bizimle yollara düşen çok değerli bir arkadaşımızdır… fotoğraf ve sinema konusunda önümüzdeki 10 yılın en önemli isimlerinden birisi olacaktır.

  4. Fotoğraflar güzel….

  5. her şey her zamanki gibi
    harkulede çok tebrikler öptm

  6. adaşım =) hakkında bi araştırma yaptm ve bu siteye rastladım..hakkında araştırma yapmamın nedeni ise DUMAN grubunun fotoğraflarının bi çoğunda ismini görmek..ve bu fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla iyi bi fotoğrafçı..

Yorum Yaz