Öztürk Yeniden Bizlerle

Şebokolik:Öncekikle Yeni albümün ilk röportajını bizimle yaptığın için çok teşekkürler.

Şebokolik:Son albümünden bu yana neler değişti Öztürk’te,neler yaptın bu süre içerisinde?Yavaş yavaş albüm öncesine gelirsek , albümü Şebo gibi yurtdışında hazırlamışsın, İngiltere’de hazırlamanın ne gibi avantaj/dezavantajları var?

Öztürk: İngiltere’de sadece masteringi yapıldı ileride umarım bir albüm kaydederim Londra’da o zaman anlatmak isterim avantajlarını :)

Şebokolik:Albüme geçecek olursak Öztürk kendi tanımlayacak olursa nasıl bir albüm oldu?

Öztürk: Öztürkün müzik hayatına başlangıcından beri hayal ettiği bir albüm oldu diyebilirim.Bütün besteleri kendine ait olan bütün fikirleri ortaya çıkaran istediği kişilerle çalışma fırsatı yakaladığı bir albüm oldu diyebilirim.Beste aşaması uzun zaman yayıldığı içinde cok kararlı şarkılar ortaya çıktı.Bunun üzerine titizlikle çalışınca ismimi vermeye değer bir albüm çıktı.

Şebokolik: Özlem Tekinle “Ben uyurken” şarkısında düet yaptın,nerden çıktı bu düet olayı :) ve Özlem Tekinle çalışmak nasıl bir deneyim oldu?

Öztürk: Benim kişisel isteğim Özlem’in gerek karakterini gerek müzisyen kişiliğini beğeniyordum.Zaten bir gün karşılaştık ve böyle bir isteğimizin olduğunu söyledim “seve seve” dedi ve o hafta parçayı hazırladım söz yazmadım Belda Öztürk’de sözlerini yazınca kayıt aşamasında Özlem’e dinlettik beğenip süper şekilde yorumladı.Sanırım son zamanlarda kaydedilen en iyi düet parcalardan biri oldu.

Şebokolik: İleride çalışmak istediğin başka müzisyenler varmı peki?

Öztürk: Solo olarak calışmanın bir avantajıda istediğiniz kişilerle çalışmakta özgürsünüz ve ben besteyi yapana kadar şarkının hakimiyeti bende olduğunu fakat beste olduktan sonra benim o şarkıya hizmet etmem gerektiğine inanırım yani şarkı istediği takdirde o kişilerle çalışırım tabiki.

Şebokolik: İlk klibin “Aldırma” parçasına geldi ve gerçekten animasyonları ile harika bir klip olmuş ,2.klip hangi şarkıya gelecek peki?
Öztürk: 2. 3. klipler çekilecek ama hangisi ilk olarak yayına girer bilmem ama “gitme” ile “gülümse”ye çekeceğiz “gitme”nin yapısı itibari ile daha özenli daha estetik bir klip düşünüyoruz umarım bunuda yaparız.

Şebokolik:Konserler nasıl gidiyor peki yeni albümde yeni konserlerde izleyebilecek miyiz seni?

Öztürk: Albumu tanıtım amaçlı önümüzdeki aylarda 20 konserlik bir turne planlıyoruz.Büyük illerin hepsine uğramayı düşünüyoruz ve sonra tabiki heryere gitmek isteriz.

Şebokolik: Peki,buradan bizim gibi seni eskiden beri severek dinleyen hayranlarına söyleyeceklerin varmı :)

Öztürk: Tabiki var eski albümle bu yeni albüm arasında dağlar kadar fark var bence ismimi verdiğim albüm gerçek Öztürk’ün albümü olduğunu bilmelerini isterim.

Şebokolik: Son olarak Şebnem Ferah ve dergimiz hakkındaki düşüncelerini alabilirmiyiz?

Öztürk: Şebnem Ferah işinde çok titiz ve başarılı bir yorumcu besteci ve söz yazarıdır ne denilenbilirki başka.

Şebokolik: Yeni albümünle misafirimiz olduğun için çok teşekkürler,albümde başarılar :)

Öztürk:Ben teşekkür ederim sağolun :)

2 Yorum - “Öztürk Yeniden Bizlerle”

  1. güzel bir söyleşi olmuş ellerinize sağlık.
    ayrıca Öztürk ü çok başarılı bulduğumu belirtmek isterim,son albüm bomba gibi hakikaten:))

  2. çoookkkk güzel olmuş şüperrrr

Yorum Yaz