Maça Kızı-Bulutlar

Maça Kızı 4.sayımızda da yine güzel bir yazısı ile bizlerle..

-Öpüşlerin canımı acıtıyor, dedi genç adam.

Burada oturmuş birşeyler olmasını bekliyorum. Telefonun çalmasını ve şaşırtıcı bir haber almayı. Kapının çalmasını ve beni şaşırtacak birinin gelmesini. Camdan baktığımda şaşıracağım bir manzara görmeyi… Burada oturmuş birşeyler olmasını bekliyorum… Kalemin kağıt üzerinde kayarak beni şaşırtacak bir dize yazmasını. Kalemin kağıt üzerinde kayarak beni şaşırtacak bir yüz çizmesini. Burada oturmuş birşeyler olmasını…

-Bekleme, birşeyler yap, dedi genç adam.

Aylardır eski sayfaları karıştırıyorum. Eski isimlerdeki bitmiş aşkları kokluyorum bir bir. Silikleşen adların üzerinden geçip kendimi hatırlatıyorum. Silikleşen adların karşıma geçip kendilerini hatırlatışlarını izliyorum. Kırmalarını istiyorum. Kırıldıkça ben de kırıyorum. Yere düşen parçalarının üzerine basarak çekip gidiyorum. Parçalar ayağıma batıyor.. Ardımda kırmızı damlalar bırakarak ilerliyorum..

-Arkana bakarsan düşersin. Işık ileride bir yerlerde, dedi genç adam.

Beni benden daha iyi kandırabilecek bir adam arıyorum. Şehirdeki tüm barlara girip vodka içiyorum. “Burada böyle birini gördün mü dostum?” Barmen “Hayır.” diyor. “Görsem mutlaka tanırdım.” Barmene boş kağıdı uzatıyorum. “İyice bak!” “Hayır.” diyor barmen. “Tanımıyorum.” Boş kağıdı cebime koyuyorum. Doğru tahmin etmişim. Olmayanı arıyorum.

-Nihilistliğin lüzumu yok.Var olanın farkındasın, dedi genç adam.

Bütün mektupları döküyorum yatağa. Tekrar tekrar okuyorum hepsini. El yazısından tanıyacağım onu. “Seni seviyorum” yazıyor bu satırda. “Bitti.” yazıyor diğer mektupta. Bu oyunun kuralı bu. Her mektubu tekrar tekrar okuyorum. El yazısından tanımaya çalışıyorum okuma yazma bilmeyen adamı…

-Ayrı dilleri konuşurken aynı noktalama işaretlerinde bulurduk birbirimizi..Yazık oldu, dedi genç adam.

Son günlerde virgül taklidi yapan noktalar dağıtıyorum herkese. Endless Sacrifice dinleyerek ağlamaya çalışıyorum. Herşey o kadar aynı ki, hayatın etkisizliğine karşı bir tepki yaratamıyorum. Yaktığım her sigaradan ayrı bir tad almaya çalışsam da, aynı kültablasında söndürüşüme gülüyorum..

-Sana yazdığım şiirlerde kendini arama, hep gizli öznesin sen, ayrı bir parantez açılması gereken, dedi genç adam.

“Seneye ben…” diye başlayan cümleler kuruyorum herkese. Üç noktayı sayısız kelime ile dolduruyorum. Sayısız hayal saklıyorum harflerin arasına. “Eskiden ben..” diye başlayan cümleler kuruyorum herkese.. Üç noktayı sayısız kelime ile dolduruyorum.. Sayısız anı saklıyorum harflerin arasına..

-Gözlerin o kadar derine bakıyor ki kendimi saydam sanıyorum, dedi genç adam.

Baktığım her yüzde fark edilmemiş ayrıntılar arıyorum. Baktığım her yüzde itiraf edilmemiş suçlar arıyorum. Kendi yüzümü tanıyamıyorum aynada. Dünyanın en yalancı insanıyım ben. Kendimi bile kandıracak kadar inandırıcı gülüyorum. Baktığım her yüzde hiç söylenmeyecek cümleler arıyorum şimdi.. Her kıvrıma bir giz biçiyorum..

-Öpüşlerin canımı acıtıyor, dedi genç adam.

Dudaklarımın yaralarına aldırma sevgilim.. Onları senin için en namussuz yamalarla süslüyorum….

5 Yorum - “Maça Kızı-Bulutlar”

  1. nasıl derler..en derinimden vurdu sanırım .. kelimelerle oynayışın harika.. teşekkürler (:

  2. çok güzel olmuş… hep kendimi anlatmak istemişimdir fakat yapamamışımdır ama bu yazı beni anltmaya yetio sanırım tekrar eline sağlık..

  3. off aman allhım süperdi..

  4. finale bayıldım ;)

  5. süper.insanı derinden etkiliyo kelimeler kifayetsiz kalıyo söyleyecek birsey bulamıyorum

Yorum Yaz