Metoboy Şebokolik Dergi’de

Şebokolik Dergi olarak Metin Türkcan’a dair yaşanan son olaylara da değinmek istedik. Son sayımızdan bu yana geçen sürede, Metin Türkcan Metoboy isimli grubu kurdu ve ilk konserini verdi. Biz de bu konser üzerine, Metoboy grubu ile bir röportaj yaptık..Metin Türkcan ve Metoboy grubu sizlerle..

Şebokolik : Berkhan ve Ozan’la başlayalım…Metin Türkcan gibi bir isimle çalışmak nasıl bir duygu?

Ozan Demir : Kral ( Meto ) :) ile çalışmak çok keyifli , aşırı derecede eğlenceli ve bir müzisyene çok ama çok şey katabilen bir insan.Şu ana kadar geçen zaman içinde bir çok şey öğretti bize.Davulun başına oturduğumda onunla çaldığımızdaki duygularım ise tarifsiz.

Berkhan Ay: Metin Türkcan gibi tecrübeli ve bu işi bilen bir müzik adamıyla, bu yaşta birlikte olmak büyük bir şans.Metoyla çalmak çok güzel bir duygu tabi ki.Ayrıca sahnede de Metoyla çok güzel bir elektriğimiz olduğunu ve bunu da dışarıya yansıttığımıza inanıyorum.Oldukça eğlenceli ve mutlu geçiyor çalışmalarımız.

Şebokolik : Oldukça çekişmeli geçmiş olmalı eleme süreci…Bir de sizden dinlesek kısaca?

Ozan Demir : Ben inanın hiçbir çekişme göremedim.Oraya gelen bütün arkadaşlarımızın hepsi çok iyi insanlardı. Hepsinin performansı da çok iyiydi.O gece her birimiz gerçekten eğlenerek çaldık ve evlerimize döndük.Tercih Meto’ya aitti.

Berkhan Ay: Heyecanlı ve çok değişik bir havada geçti eleme.Kuliste, kulis dışında arkadaşlarımla çok eğlendim.Her zamanki gibi sürekli gülüyordum. Bütün arkadaşlarımla elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum.Sanırım gecede eğelenebilen ve Metoyla havayı yakalayabilen, elemeyi geçti.

Şebokolik : Grupla birbirinize alışabildiniz mi? Aranızda sorunlar yaşanıyor mu ?

Metin: :)

Ozan Demir : Biz çok eğleniyoruz grup olarak. Hiçbir sorun olmadı bugüne kadar, olacağını da sanmıyorum.Herşey çok kısa süre içinde oluşmasına rağmen uzun zamanda yakalanabilecek değerleri biz bu kısa süre içinde yakaladık.Herşey harika gidiyor :)

Berkhan Ay: Bence birbirimizle kaynaştık. Bir bağın oluştuğunu hissediyorum. Bu güne kadar bir sorun yaşamadık.Zaten üçümüz de aynı denizin insanlarıymışız.

Şebokolik : Açılış konseri 18 Şubat’taydı. Pentagram olsun, Şebo olsun, Ogün Sanlısoy olsun birçok sanatçıyla sahneye çıktın.Yeni grubunla sahneye çıkmanın heyecanını bize biraz da olsa anlatabilir misin Metin? Hepiniz için konser nasıl geçti?

Ozan Demir : Konser çok ama çok heyecan vericiydi.En komiği de çoğunluk parçaları bilmiyordu.Onların neyi beklediğinden haberleri yoktu.Bu konuda ayrı bir hava kattı bize. Hepimiz konser öncesi ve sonrası bayağı eğlendik.O gün grubun klip çekimi de yapıldığı için az bir şey yorucu geçti ama değdi. Tek kelimeyle süper bir gündü.

Berkhan Ay: Konser çok eğlenceli geçti. İlk konserimizin heyecanı güzel bir duyguydu. Kulisteki dakikalarımız ve sahneye çıkmadan önceki anlar, sahneyle birleşince paha biçilemez oldu.

Metin: Konser süper geçti, sadece klip olayını da aynı güne sıkıştırdığımız için biraz daha yorucu oldu…Hep beraber eğlenceli bir gece geçirdik :)

Şebokolik : İleride bir albüm veya demo fikri var mı?

Ozan Demir : Söz Kral’da :)

Metin: İlersi olunca göreceğiz…Grup henüz daha çok yeni.

Şebokolik : Pentagram’da back vokaldin. Fakat Metoboy’da vokal olarak da yer alıyorsun. Senin için hem gitar çalıp hem vokal yapmak zor oluyor mu?

Metin: Gitar çalıp vokal yapmakla ilgili bir sorunum yok…Vokal olayı başlı başına sorun zaten, daha farklı bir sorumluluk durumu var.Gerçekten zor bir iş…Benim şansım parçaların basit volkalleri olmasi ve aralıkların pek de geniş olmaması.( Çok ilmi oldu..1-2 oktav içinde döndürüyorum olayı..)

 Şebokolik : Berkhan ve Ozan; Metoboy grubuna katılma fikri nasıl gelişti?

Ozan Demir : Ben ilk olarak facebook içerisinde gördüm.Ama ne olduğuna bakmamıştım :) Daha sonra bir arkadaşım bana ayrıntılı bilgi verdi.Bu oluşumun Metoya ait olduğunu duyunca da hemen katıldım.

Berkhan Ay: Bir Pazar sabahı evde nadir olup televizyon izlediğim anlardan bir tanesiydi ve şansıma müzik kanalında Metin Türkcan grubunu kuruyor diye bir habere rastladım. İlk olarak ağebeyimle paylaştım,videomu gönderip göndermemeyle ilgili kesin kararımı vermemiştim. Ama birkaç gün sonra her şey netleşti. Hayatımda müzik adına bir şeyler yapma sevgisi beni kesin karara götüren duygum olmuştu.

Şebokolik : Berkhan; bildiğimiz kadarıyla IsHot adında bir grubun var.Gruba Metoboy ile devam mı edeceksin?

Berkhan Ay: Tabi ki Metoboyla devam edeceğim.Bir yandan da IsHot’la çalışmalarımı sürdüreceğim.

Şebokolik : Seçildiğinizi öğrendiğinizde ne hissettiniz?

Ozan Demir : Seçildiğimi öğrendiğimde doğal olarak bayağı bir mutlu oldum. Benim için çok tecrübe içerici bir ileri zamanın oluştuğunun bilincinde olarak ve Meto ile çalacağım için kendimi çok iyi hissettim.

Berkhan Ay: Hayatımda birinci sıradaki amacımı profesyonel bir şekilde sürdüreceğimi düşünmek bana anlatılmaz heyecan ve mutluluk verdi. Seçildiğimi öğrendiğimde hissettiğim, yüzümde sıcak bir gülümsemeyle beraber sevinç oldu.  

Şebokolik : Üç farklı kişilik ve üç farklı tarz diyebiliriz bu yeni oluşum için. Tek bir tarz mı hüküm sürüyor bu grupta yoksa herkes kendi rengini mi getiriyor?

Ozan Demir : Grupta 2 Metalci ( Meto ve ben ) bir adette FunkyMan ( Berkhan ) var :) Aslını söylemek gerekirse hepimiz kendimizden ve genel müzik kafamız ile ortaya bir çok şey katıyoruz ve bunlarla beraber ortaya çıkan müzik bizi çok mutlu ediyor. Doğal olarak çoğu insan parçaları bilmiyor, dinleyemiyorlar. Ama biz rock,metal veya diğer müzik tarzlarını yapıyoruz gibi bir şey diyemem. Bol çeşitli deli dolu bir grubuz.

Berkhan Ay: Tam bize uyan bir tabir olmuş bence. Herkes kendi rengini getiriyor ve ortaya müzik adına çok değişik şeyler çıkıyor.

Metin: Evettt en eğlenceli kısmı da bu.3 kafadan 3 ayrı ses…Şans mı dersiniz, kısmet mi, pek bi güzel uydular birbirlerine.Provalarda bile çok eğleniyoruz…Berkhan paşa gel hadi artukun :)

Metoboy grubuna ve Metin Türkcan’a Şebokolik Dergi’nin misafiri oldukları için teşekkürler…

1 Yorum - “Metoboy Şebokolik Dergi’de”

  1. Berkhan paşa Öss de bitti cidden artık gel artukun :)

Yorum Yaz